Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                  
Facebook    -
Vahşi depolama sahasının rehabilitasyonu içeren ihalenin sözleşmesi imzalandı
Keşanlı 3 Mimar, meslekte 30. Yıl Plaketi aldı
Muhtarlar, pazaryeri inşaatını gezdi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Erikli İskelesi’nde çalışmalar sürüyor

Erikli İskelesi’nde çalışmalar sürüyor
Erikli İskelesi’nde çalışmalar sürüyor
08.01.2014 / 20:08

Keşan Belediye Başkanı ve ESTAB (Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği) Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, bugün ESTAB’ın Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırladığı proje kapsamında yapımı süren Erikli İskelesi’nde incelemelerde bulundu.


Saat 12.30 sıralarında Erikli İskelesi’nin bulunduğu alana gelen Özcan, “Trakya Kalkınma Ajansı’na 2013 Yılı Küçük ölçekli Mali Destek Programı kapsamında 211.047 TL’lik bir proje hazırlamıştık. Projemiz onaylandı ve 2 Eylül 2013’te ihalesi gerçekleşti ve ihaleyi 138 bin 450 TL fiyat veren TBS Enerji Taahhüt Sanayi Ticaret Anonim Şirketi aldı. 138 bin 450 TL’nin %75’lik kısmına tekabül eden 103 bin 837 TL’si Trakya Kalkınma Ajansı, geriye kalan ve %25’lik kısma tekabül eden 34 bin 612 TL’lik kısmı ise ESTAB tarafından karşılanacak. 21 Ekim 2013’te ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı.” dedi.


İhaleyi alan firmanın işi 10-15 gün içinde bitirmeyi planladığına işaret eden Mehmet Özcan, “Projemiz sayesinde yaz mevsiminde gezi tekneleri burada yolcu alıp indirebilecek ve turizme katkı sağlayacağız. Küçük ama çok işlevsel ve yararlı bir proje hayata geçiyor.” şeklinde konuştu.


ERİKLİ’DE YIKIMA BAŞLANDI


Başkan Özcan bu bilgilendirmenin ardından basın mensuplarının Erikli Sahili ile ilgili sorularını da yanıtladı.


Özcan, Erikli Sahili’nde kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan yerlerin yıkımına ilişkin dava hakkında yeni bir gelişme olup-olmadığını soran basın mensuplarına şu bilgileri verdi: “Konu hakkında 500’ü aşkın dosya var ve bunların hepsinin tek tek tebligatları yapıldı ve bu süreç 1,5-2 yılı buldu. Şimdi konu itirazlar nedeniyle bir üst mahkemede.”


Başkan Özcan daha sonra Erikli sahilinde bulunan bazı işyerlerinin yıkımı ile ilgili bilgi verdi.


Özcan, şunları söyledi: “Jandarma timleri yaptıkları denetimlerde bazı yerlere ceza kesmişler. Bu ceza sonrası yapılan itirazları keşfe gelen hakim yaptığı tespitte bu yapıların yeni imar kanununa göre kaldırılması önerisinde bulunmuş. 18-19 işletmeyi ilgilendiren bir durum var. Bunların yıkımına başlandı. Önümüzdeki Pazartesi gününe kadar hepsi yıkılacak.” 
 


         

Bu haber toplam 563 defa okundu