Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                  
Facebook    -
Vahşi depolama sahasının rehabilitasyonu içeren ihalenin sözleşmesi imzalandı
Keşanlı 3 Mimar, meslekte 30. Yıl Plaketi aldı
Muhtarlar, pazaryeri inşaatını gezdi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Şehitlerimiz anıldı

Şehitlerimiz anıldı
Şehitlerimiz anıldı
18.03.2014 / 18:19

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.  yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle İlçemizde bir dizi program düzenlendi.


Saat 09.00’da Şehitlik Parkında başlayan törene; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel,  Keşan Belediye Başkan Vekili Nurettin Soysal, Kamu, özel, sivil, sosyal kurum ve kuruluş temsilleri, şehit yakınları,  gaziler ve vatandaşlar katıldı.


Şehitlik Anıtı’nda gerçekleşen törende, ilk önce kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri sunuldu, saygı duruşunda bulunulması ve saygı atışının ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde ve Keşan Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Seray Gürses yönetiminde İstiklal Marşı söylendi.  Daha sonra İstihkâm Yzb. Fatih Durgun ve Şehit yakını Süney Kayın tarafından birer konuşma yapıldı.


Programında devamında Şehitlik Anıtı’ndaki defteri imzalayan Sayın Kaymakamımız Bekir Dınkırcı yaptığı konuşmasında,” Vatanımız, Milletimizin kanı ile sulayarak yoğurduğu coğrafyanın adıdır. Bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından almıştır.“ Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Mısraları vatanımızı bu topraklar için canlarını ve kanlarını veren şehitlerimize borçlu olduğumuzu ne güzel anlatmaktadır.


Bugün özgür vatandaşlar olarak geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bunu vatanı için üstlendikleri görevleri uğruna canını ortaya koymaktan kaçınmayan, ülkesi ve milletine yüce hizmetler vermiş şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.


Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolu Türkiye Cumhuriyetini yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü korumak, milli değerlerimize sahip çıkmak, ülkemize birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere kararlılıkla karşı koymaktır.


Bugüne gelmek için ödediğimiz bedelleri hatırladığımız, üzüntü ve gururu bir arada yaşadığımız şehitler gününde Yüce Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ülkesi ve milleti için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve gönül borcuyla anıyor. Saygılar sunuyorum.” dedi.


Şehitlik Anıtı’ndaki törenden sonra Asri Mezarlıktaki Şehitlik ziyaret edildi.


Daha sonra saat 10.00 sıralarında Sevim Yenice Kültür Salonu’na geçildi. Buradaki program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Keşan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Hatice Işıklar’ın günün anlam ve önemini belirten konuşma yapması, Piyade Kurmay Yzb. Hasan Fidan tarafından Çanakkale Savaşları ve Şehitler Günü ile ilgili sunumun yapılması, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü”yle ilgili düzenlenen yarışmada, derece alan şiirlerin sahipleri tarafından okunması, Keşan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Unutmayalım Unutturmayalım” adlı canlı tablonun sunulmasıyla tören sona erdi.


Programdan sonra Tugay Komutanlığı’nca Keşan Orduevi’nde şehit ve gazi ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.Bu haber toplam 652 defa okundu